КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА 2021

15.07.2021 четвъртък, 19.00 ч

Ласло Феньо – виолончело
Надежда Цанова – пиано
——

Лудвиг ван Бетовен – Соната за виолончело No. 3, в ла мажор, Oп. 69
Игор СтравинскиSuite italienne за виолончело и пиано
Астор ПиацолаLe Grand Tango за виолончело и пиано

16.07.2021 петък, 19.00 ч

Албена Данаилова – цигулка
Вилфрид Щреле – виола
Петер Шомодари – виолончело
Петър Найденов – контрабас
Надежда Цанова – пиано
——

Франц Шуберт – Струнно трио в си бемол мажор, D.471
Франц Шуберт – Клавирен квинтет в ла мажор, D.667 (Пъстървата)

17.07.2021 събота, 16.00 ч

Allegra International Competition / Финален концерт I


Бенс Темешвари – виолончело, Унгария
Албена Данаилова – цигулка
Филип Клюсер – пиано
——

Дьорд Лигети – Соната за соло виолончело
Йоханес Брамс – Соната за виолончело Nо. 2 във фа мажор, оп. 99, Iч. –Allegro vivace
Пьотр Илич Чайковски – Вариации по тема рококо, оп. 33
Антонин Дворжак – Клавирно трио No. 4 в ми минор, оп. 90 (Думки), Iч. –  Lento maestoso — Allegro quasi doppio movimento


Изабел Маркова – виола, България
Албена Данаилова – цигулка
Петер Шомодари – виолончело
Иван Кюркчиев – пиано
——

Хайнрих Игнац Франц Бибер – Пасакалия в сол минор, аранжимент за соло виола
Йоханес Брамс – Соната No.1 за виола и пиано във фа минор, оп. 120, Iва ч. – Allegro appassionato
Николо ПаганиниLa campanella/(Звънчето), Рондо из концерт за цигулка  No. 2 в си минор, Op. 7, аранжимент за соло виола  У. Примроуз
Волфганг Амадеус Моцарт – Дивертименто за струнно трио в ми бемол мажор, K. 563 – Iч. – Allegro
Добринка ТабаковаПирин-сюита за соло виола

17.07.2021 събота, 19.00 ч

Allegra International Competition / Финален концерт II


Джисо Ким – виолончело, Южна Корея
Албена Данаилова – цигулка
Диянг Мей – виола
Филип Клюсер – пиано
——

Йоханес Брамс – Соната за виолончело Nо. 2 във фа мажор, оп. 99
Кшиштоф ПендерецкийVioloncello totale за соло виолончело
Гаспар КасадоDanse du diable vert / Танц на зеления дявол за виолончело и пиано
Роберт Шуман – Клавирен квартет в ми бемол мажор, Op. 47, III ч. – Andante cantabile

 


Боби Костадинов – виолончело, Германия
Албена Данаилова – цигулка
Филип Клюсер – пиано
——

Феликс Менделсон – Клавирно трио No. 1 в ре минор, оp. 49, I ч. – Molto allegro ed agitato
Йоханес Брамс – Соната за виолончело Nо. 2 фа мажор, оп. 99, I ч. – Allegro vivace
Сергей Прокофиев – Симфония-концерт оp. 125, в ми минор, II ч. –  Allegro
Григораш Динику – Хоро стакато (аранжимент Я. Хайфец)

18.07.2021 неделя, 17:00 ч

АКАДЕМИЧЕН КОНЦЕРТ I


Сцена за участниците в майсторските класове

18.07.2021, неделя, 19:00 ч

Allegra International Competition / Заключителен концерт III и Церемония по награждаване


Джонгхеон Нам – виолончело, Южна Корея
Албена Данаилова – цигулка
Диянг Мей – виола
Михьок Гуон – пиано
——

Рихард Щраус – Соната за виолончело във фа мажор, оп. 6 TrV 115, I ч. –  Allegro con brio
Сергей Прокофиев – Соната за виолончело в до мажор, оп. 119, II ч. –  Moderato; III ч. – Allegro, ma non troppo
Йоханес Брамс – Клавирен квартет № 3 в до минор, оп. 60, III ч. – Andante
Давид ПоперУнгарска рапсодия за виолончело и пиано, оп. 68


Зорница Иларионова – цигулка, България
Петер Шомодари
Мартина Табакова – пиано
——

Волфганг Амадеус Моцарт – Концерт за цигулка № 3 в сол мажор, K. 216 – I Allegro
Йоханес Брамс – Клавирно трио № 1 в си мажор, оп. 8, I – Allegro con brio — Tranquillo — In tempo ma sempre sostenuto
Сезар Франк – Соната за цигулка в ла мажор, M. 8, III – Ben moderato: Recitativo-Fantasia; IV Allegretto poco mosso
Пабло де СарасатеЦигански напеви, оп. 20

19.07.2021, понеделник, 17:00 ч

АКАДЕМИЧЕН КОНЦЕРТ II


Сцена за участниците в майсторските класове

19.07.2021 понеделник, 19:00 ч

Quartet Tilev Reloaded
Зорница Иларионова – цигулка
Лора Маркова – цигулка
Изабел Маркова – виола
Сион Найман – виолончело
——

Морис Равел – Соната за цигулка и виолончело
Бохуслав Мартину – Дуо № 1 за цигулка и виолончело № 1, H. 157
Антонин Дворжак – Струнен квартет № 12 във фа мажор, оп. 96 (Американски квартет)

20.07.2021 вторник, 17:00 ч

АКАДЕМИЧЕН КОНЦЕРТ III


Сцена за участниците в майсторските класове

20.07.2021 вторник, 19:00 ч

Райнер Хонек & Фестивален оркестър Алегра

Франц Шуберт – Рондо за цигулка и струнен оркестър в ла мажор, D. 438
Пьотр Илич Чайковски – Серенада за струнен оркестър оп. 48

21.07.2021 сряда, 19:00 ч

Заключителен концерт на Майсторския клас на Проф. Хаман – I част

22.07.2021 четвъртък, 19:00 ч

Заключителен концерт на Майсторския клас на Проф. Хаман – II част